MOI UCZNIOWIE O MNIE

Grzegorz puszkarski„Emila Wójcika znam od kilkunastu lat i z daleka obserwuję jego karierę, jako instruktora golfa.

Kiedy zaangażowałem się w Zarządzaniem Polskim Związkiem Golfa podczas moich wizyt w Warszawie i spotkań z Emilem, zaprezentował mi swoje oryginalne podejście do treningu golfa. Akcenty jakie kładł na sprawy odpowiedniego koncentrowania uwagi od razu wydały mi się logiczne i ciekawe a na dodatek po zastosowaniu bardzo skuteczne.

Po kilku miesiącach spotkaliśmy się na nowo otwartym obiekcie golfowym w Lublinie gdzie Emil przekazał mi całościowe podejście „flow golfa”. Poruszyliśmy temat celowania i konceptu gry po prostej oraz właściwego koncentrowania uwagi podczas wybicia piłki. Łącząc jego podejście dotyczące odpowiednich akcentów w grze mentalnej z bardzo spójnym wzorcem wybicia piłki , doświadczyłem ewidentnej poprawy swojej gry zwłaszcza w zawodach.

Jako golfista jestem przekonany że trener golfa Emil Wójcik będzie wsparciem dla wielu szukających spełnienia w golfie zarówno tym amatorskim jaki i na najwyższym poziomie czego sobie i wszystkim życzę.”

Grzegorz Puszkarski, Wiceprezes Polskiego Związku Golfa


Janek 18 lat„Kiedy zaczynałem moją przygodę z golfem, swoją wiedzę czerpałem głównie z popularnych poradników o golfie i z Internetu. Nieudolnie próbowałem wypracować swój pierwszy swing. Wydawało mi się, że wszystko robię poprawnie i mam dobre wzorce do naśladowania, ale efektów treningu w postaci dobrej gry i cieszenia się z golfa niestety nie było.

Szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, trafiłem do „Kuźni Golfa” Pana Emila Wójcika. Dowiedziałem się o jego nowatorskiej, metodzie nauczania „Flow Golf”, która zmieniła moje podejście do tego sportu. Pan Emil z każdą kolejną lekcją wprowadzał mnie w inny wymiar golfa. Na prostych przykładach tłumaczył technikę gry mentalnej i mechaniczne aspekty swingu, prostował złe przyzwyczajenia i budował nową „golfową osobowość”. Oczywiście na efekty trzeba było poczekać, na wszystko potrzeba czasu, ale nawet podczas nieudanych uderzeń czuję, że pod okiem takiego trenera podążam we właściwym kierunku i wyciągam z błędów poprawne wnioski. Golf przestał być masą dziwnych, a czasem irracjonalnych dla mnie ruchów wpajanych przez powszechną golfową doktrynę, metody nauczania Pana Emila w „Kuźni Golfa” są bardziej naturalne i logiczne. Dla niedoświadczonych miłośników zielonego sportu „Kuźnia Golfa” to miejsce gdzie wypracują dobre podstawy i będą mogli szlifować swoją grę. Pan Emil Wójcik traktuje każdego ucznia, jak hipotetycznego, przyszłego zwycięzcę US Open, co zapewnia profesjonalny, wyjątkowy trening i indywidualne podejście do każdego nawet najbardziej opornego gracza.

Oczekiwania młodego, początkującego golfisty są zazwyczaj ogromne i trudne do zrealizowania w krótkim czasie, ale trening z Panem Emilem Wójcikiem w moim odczuciu przybliża mnie do mojej wymarzonej gry. Zanim to nastąpi czeka nas jeszcze ogrom pracy i wysiłku, ale to nie może być przeszkoda nie do pokonania w dążeniu do golfowej perfekcji.”

Janek, 18 lat


pisarski copy„Od dawna myślałem o grze w golfa, ale zajęty pracą zawodową i przesiąknięty stereotypami na temat tej dyscypliny sportowej, cały czas oddalałem się od spełnienia mojego marzenia. Dopiero gdy w tym roku poznałem Pana Emila Wójcika, wspaniałego trenera i opiekuna, rozpocząłem systematyczne treningi i moją przygodę z golfem.

Pana Emila poznaliśmy wraz z moją żoną i kolegami jako instruktora i trenera gry w golfa, w Kuźni Golfa na Polach Mokotowskich. To człowiek z wielką pasją i zapałem nie tylko uczący gry w golfa ale i potrafiący zarazić  i rozbudzić nasze zainteresowania tą dyscypliną sportu. Jego umiejętności,  pedagogiczne zdolności sprawiają, że w zależności od predyspozycji sportowo-ruchowych oraz częstotliwości treningów, nasza wiedza i umiejętności wzrastają  z lekcji na lekcję.

Jest kreatywnym człowiekiem, o dużej wiedzy na temat techniki  i strategii gry w golfa. Nowatorskie rozwiązania w zakresie mechaniki ruchu owocują dużą ilością przyrządów politechnicznych, służących do wspierania procesu dydaktycznego oraz poznawczego, głęboko wnika w meandry techniki jak i dynamiki w procesie opanowywania poszczególnych zagadnień dotyczących golfa. Jest profesjonalnym, nowatorskim trenerem podchodzącym holistycznie i indywidualnie do każdego swojego podopiecznego. Głęboka wiedza filozoficzna, psychologiczna jak i znajomość zagadnień z historii oraz aktualnych wydarzeń, powodują, że zaciekawia oraz skłania do głębszej refleksji przy nauce. Nie skupia się tylko i wyłącznie na wytrenowaniu poszczególnych ruchów ale próbuje dotrzeć do naszej świadomości, podświadomości i ukrytych zdolności, nie tylko w zakresie ruchu ale i świadomości całego ciała, odporności psychicznej na stres oraz niepowodzenia, które towarzyszą nauce, treningom jak i wyjazdom na pola golfowe.

Pan Emil jest przede wszystkim życzliwym człowiekiem, optymistą i świetnym organizatorem wszelkich działań popularyzujących tą dyscyplinę sportu. Turnieje, spotkania biznesowe, szkółki dla dzieci. Imprezy: integracyjne, okolicznościowe i cykliczne przyciągają dorosłych, młodzież i dzieci ze względu na dobrą atmosferę, organizację, liczne nagrody, umiejętną narrację i konferansjerkę. W Kuźni Golfa, pod okiem Pana Emila Wójcika, coraz więcej osób rozpala się entuzjazmem, hartuje ciało i ducha oraz wykuwa perfekcyjne opanowanie golfowych kijów i piłek. Warto zainwestować w naukę gry w golfa ponieważ podnosi naszą kondycję fizyczną, poprawia koncentrację, daje możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, poprawia i wzbogaca nasze kontakty interpersonalne, uczy systematyczności i pokory.”

ppłk. rez. nawig. Jarosław Pisarski, Animator instruktor podstawowy gry w golfa

Reklamy